fbpx
Kendinize Yıldızlı bir gelecek kurmak için hazır mısınız ?

Re/max Nedir, Re/max Yıldız Danışmanı Nasıl Olunur?

realestateagency
Business / Eğitim / Emlak Bilgileri / Gayrimenkul Danışmanlığı

Re/max Nedir, Re/max Yıldız Danışmanı Nasıl Olunur?

İnsanoğlu var oldukça geçerliliğini yitirmeyecek mesleklerden biri de gayrimenkul danışmanlığıdır. Gelişen teknoloji, yüksek beklentiler ve farkındalıkla bu sektör ihtiyaçları karşılamak için son derece profesyonelleşmiştir. RE/MAX bu işi bahsettiğimiz şekilde yapabilen gayrimenkul danışmanlık firmalarından biridir. Bu yazımızda size RE/MAX’dan bahsedip, iyi bir firma ve iyi bir gayrimenkul danışmanında hangi özelliklerin bulunması gerektiğini anlatacağız. Keyifli okumalar dileriz.

RE/MAX NEDİR?

RE/MAX; dünyada en çok gayrimenkul satışı gerçekleştiren kurumdur. 1973 Yılında kurulan RE/MAX, 97 ülkede, yaklaşık 6.500 civarı Franchise ofisi ve 100.000’e yakın gayrimenkul danışmanı bulunmaktadır. RE/MAX Türkiye Genel Müdürlük, Türkiye ve KKTC’yi kapsamaktadır. Tek Şirketler Grubu tarafından 1997 yılında kurulan RE/MAX, ülkemizde yeni iş kurmak isteyenlere muhteşem fırsatlar sunmaktadır. RE/MAX tarafından düzenlenen gayrimenkul seminerlerine katılarak profesyonel olarak gayrimenkul danışmanlığı yapmak için ilk adımı atabilirsiniz.

realestate

KENDİ İŞİNİZİ KURABİLİRSİNİZ

Kendi işini kurarak gelir elde etmek isteyen girişimciler  için RE/MAX Yıldız doğru adrestir. Burada sizi diğer gayrimenkul danışmanlarından ayıran en önemli fark eğitimdir. Eğitimlerin kapsamında dünyada uygulanan pazarlama teknikleri ve trendleri, teknolojideki son yenilikler, sistemin işleyişi ve sektörde yaşanan gelişmeler bulunuyor. Alacağınız eğitimler siz de RE/MAX ofislerinden birinde müşteri temsilcisi olarak çalışabilir veya küçük bir yatırım ile  yüksek kazanç elde edebileceğiniz bir RE/MAX ofisi açabilirsiniz.

ÖNCE EĞİTİM ALMALISINIZ

RE/MAX Türkiye’yi diğerlerinden ayıran en önemli özellik eğitimdir. Profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti, tüm dünyada gayrimenkul pazarlama imkanı, en yeni teknoloji ile en kapsamlı eğitimler, yaygın network ağı vb. bugüne kadar Türkiye’de ilk kez RE/MAX Türkiye tarafından hayata geçirilmiştir. Eğitimler yurt içinden ve yurt dışından alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. RE/MAX bünyesindeki herkes bu eğitimlere katılarak bilgilerini tazeler ve gayrimenkul sektöründeki yenilikleri takip edebilirler.

realestatebroker

Gayrimenkul sektörüne ilginiz varsa siz de alacağınız eğitimler ile bir RE/MAX ofisinde çalışabilir ya da kendi işinizi kurabilirsiniz. Şimdi size RE/MAX gayrimenkul danışmanı olmak için ya da kendi ofisinizi açabilmeniz için neler yapmanız gerektiği ve iyi bir gayrimenkul danışmanının hangi meziyetlere sahip olmasını gerektiğinden bahsedeceğiz.

RE/MAX DANIŞMANI NASIL OLUNUR ?

Türkiye’de gayrimenkul danışmanlığı son yıllarda en çok ilgi gören mesleklerden biridir. Farklı sektörlerde önemi kariyerlere sahip insanlar bile yeni bir başlangıç yapmayı göze alarak gayrimenkul danışmanlığı yapmaya başlamışlardır. Peki RE/MAX Yıldız danışmanı nasıl olunur, hangi bilgi ve donanımlara sahip olmak gerekir, haydi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

SEKTÖR HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMALISINIZ

Gayrimenkul danışmanı olmak isteyen kişilerin öncelikle gayrimenkul sektörüne ilgi duymaları gerekiyor. Öncelikle emlak mevzuatı ve emlak terimlerine hakim olmalıdırlar. Çünkü danışmanlar piyasa bilgisine sahip olduklarında müşterilerini doğru bir şekilde yönlendirebilirler, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için çalıştıkları bölgede daha önce satılmış ve halen satışta olan gayrimenkullerin fiyatlarını bilmeleri gerekmektedir. Rayiç ortalama ev fiyatları, trendleri ve yerel emlak piyasasını bilmek müşterilere en iyi fiyatları sunmayı sağlayacaktır.

realestateagent

DONANIMLI OLMALISINIZ

İyi bir gayrimenkul danışmanı olmak için kişisel donanım çok önemlidir bu sebep ile sadece gelir elde elde etmek amacı ile bu sektöre girmek doğru değildir. Bu işi yapacak kişiler pazarlama, halkla ilişkiler, diksiyon, internet okuryazarlığı, ikna ve psikoloji alanlarında kendilerini geliştirmelidirler. Bunun yanı sıra giyim ve kişisel bakıma da önem vermek, başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için oldukça önemlidir.

realestate

MÜŞTERİLERİNİZİ ANLAMAYA ÇALIŞMALISINIZ

Gayrimenkul danışmanlığının özünde problemleri çözmek, ihtiyaçlara ve isteklere ulaşma yollarını bulmak var. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ancak doğru sorular sorarak ve iyi bir dinleyici olarak çözebilirsiniz. Müşterinizi anladığınızda doğru sonuca ulaşmak kolaylaşır. Satış yaptıktan sonra da müşterilerinizle ilişkileriniz devam etmeli ve satın aldıkları gayrimenkulden memnun olup olmadıklarını bilmelisiniz, unutmayın müşterilerinizin çevreleri de potansiyel müşterilerinizdir.

realestateagent

 

ORGANİZASYON YAPMALI VE ZAMANI İYİ YÖNETMELİSİNİZ

Alıcılar ve satıcılarla dolu bir dünyada olacağınız için önceliği bu ilişkilere vermelisiniz. Yazışmalar, raporlamalar kalan zamanlarda yapılmalı. Birden fazla müşteri ile de ilgilenmeniz gereken durumlar mutlaka olacaktır, bu sebeple organizasyon yönetimini çok iyi yapmalısınız.

realestatebroker

İNTERNETİ AKTİF BİR ŞEKİLDE KULLANMALISINIZ

Başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için, interneti bir aktif şekilde kullanmalısınız. Örneğin; emlak sitelerini, haber sitelerini etkin bir şekilde takip etmeli ve ekonomi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca potansiyel müşterilere ulaşmak ve kendini tanıtmak için sosyal medya hesaplarınızı da aktif şekilde kullanmanız, kariyerinizin gelişimi için oldukça faydalı olacaktır.

Bu yazımızda gayrimenkul sektörü ve gayrimenkul danışmanlığı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Siz de RE/MAX Yıldız’ın verdiği modern gayrimenkul danışmanlığı eğitimleri ile sektörü öğrenip iyi bir gayrimenkul danışmanı olabilirsiniz.

 

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir