fbpx
Kendinize Yıldızlı bir gelecek kurmak için hazır mısınız ?

GAYRİMENKUL (PORTFÖY) YÖNETİMİ NASIL YAPILIR ?

realestate
Danışman Tavsiyeleri / Emlak Bilgileri / Gayrimenkul Danışmanlığı / Uncategorized

GAYRİMENKUL (PORTFÖY) YÖNETİMİ NASIL YAPILIR ?

Bir gayrimenkul danışmanının sahip olduğu tek sermaye; müşterilerine sunabileceği gayrimenkul seçenekleridir. Yani elindeki portföylerdir. Her bir portföy gayrimenkul danışmanının aynı zamanda sermayesidir. Peki, portföy nasıl oluşturulur ?

Bu yazımızda emlak sektörüne yeni giriş yapan gayrimenkul, broker ve danışmanları için başarılı portföy oluşturma adımlarını anlatacağız. Bu adımları doğru bir şekilde iş hayatınıza uyarladığınızda, bir gayrimenkul danışmanı olarak başarısız olma ihtimaliniz epey azalacaktır. O halde lafı fazla uzatmadan, gelin hep birlikte bu adımları inceleyelim.

Telefon Rehberinizi Kontrol Edin

Emlak sektöründe portföy oluşturmak için atacağınız ilk adım; çevrenizden faydalanmaktır. Arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın bu sektörde olduğunuzu bilmesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Her fırsatta kendinizi onlara hatırlatmalı ve bulunduğunuz çevrede gayrimenkul alım satım ya da kiralama işleri olduğunda akıllarına ilk siz gelmelisiniz.

realestate

İnterneti ve Sosyal Medyayı Kullanın

Gayrimenkul danışmanlarının en çok faydalandığı platformlardan biri de sosyal medya platformlarıdır. Facebook ve Instagram hesaplarınızı kullanarak, çok sayıda ilan verebilir ve portföyünüze katabileceğiniz birçok yeni ilana da denk gelebilirsiniz. Kısacası, bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Aynı zamanda sosyal medya platformları sayesinde, birçok tanıdığınıza emlak ihtiyaçları konusunda ulaşabilir ve yardımcı olabilirsiniz. Çalıştığınız danışmanlık firmasının ya da kendi işinizi yapıyorsanız; web sitenizin aktif bir şekilde kullanılması size daha fazla güven duyulmasını sağlayacaktır. Emlak sitelerini takip edip, bölgeniz hakkında bilgi toplamak ve hangi evin ne kadara satıldığını bilmeniz son derece önemlidir. Ek olarak çevrenizde satış için ilan verilen konutların ne kadar süredir yayında olduğunu öğrenmek, müşterilerinize doğru seçenekleri sunmanızı sağlayacaktır.

realestateagency

Sosyal Olun

İşinizin en önemli kısmının insanlarla iyi iletişim kurmak olduğunu unutmayın. İyi bir iletişim yeteneğine sahip olmanız sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Sosyal olmaya önem verin ve davet, açılış, seminerler, eğitimler gibi sosyal ortamlara girerek, olabildiğince çok insanla tanışmaya gayret edin. İnsanlarla sohbet esnasında sözü emlak sektörüne getirmek için çaba gösterin. Fakat, unutmayın ki; insanların ilgisini çekebilmek için çalıştığınız sektörü, gelişmeleri, yenilikleri, trendleri ve popüler gayrimenkul projelerini çok iyi takip ediyor olmanız ve her soruya cevap verebilecek kadar bilgili olmanız gerekir.

realestate

Etkinlikler Düzenleyin

Emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanlarının portföy oluşturmak ve portföylerini pazarlayabilmek için tanıtım yapmaları çok önemlidir. Özellikle, yeni açılan ofislerin açılış yapması tanıtımları açısından oldukça etkilidir. Siz de kendinizi tanıtmak ve bilinirliğinizi arttırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyebilir ve akılda kalıcı bir etki bırakabilirsiniz. Bu alanında uzman kişilerin ya da gayrimenkul danışmanlığı hizmeti almak isteyenlerin akıllarında kalıcı olmanızı sağlar ve ilerleyen zamanlarda size artı olarak geri döner.

realestatebroker

Bölgenizi Tanıyın

İyi bir gayrimenkul danışmanı olarak, bölgenizi adım adım gezmeli ve çevrenizdeki esnafla iletişim halinde olmalısınız. Çalıştığınız bölgedeki kiralık, satılık ev veya dükkan ne varsa öğrenmeli ve bilgi sahibi olmalızınız. Böylece, titiz bir bölge çalışması yaparak, iyi bir portföy oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda size gayrimenkul sektöründe; nasıl portföy oluşturup, yönetebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Siz de bu yöntemlerle iyi bir portföy oluşturabilir, rakiplerinizin bir adım önünde olarak başarılı bir emlak danışmanı olabilirsiniz. Umarız, yazımız sizlere faydalı olmuştur. Sizde, gayrimenkul danışmanı olarak, hayallerinizdeki mesleği Remax Yıldız sayesinde yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle

 

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir