fbpx
Kendinize Yıldızlı bir gelecek kurmak için hazır mısınız ?

Gayrimenkul Danışmanlığı Eğitimi

gayrimenkuldanışmanlığıeğitimiremaxyıldız
Emlak Bilgileri / Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul Danışmanlığı Eğitimi

Gayrimenkul danışmanı, bir iş yerinde düzenlenen süreli veya süresiz sözleşmeye dayanılarak yapı kooperatiflerinin kurulmasında; ev, arsa, dükkân gibi taşınmaz malların satışı veya kiralanması konularında danışmanlık hizmeti veren kişilerdir. Gayrimenkul alanında eksikliği hissedilen emlak ve emlakçılık konusunda, mesleki bilgi ve ahlakı kazanmış eğitimli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla gayrimenkul danışmanlığı eğitimleri düzenlenmektedir. Sizlere bu yazımızda Remax Yıldız ile gayrimenkul danışmanlığı eğitimi ve eğitimin içeriğinden kısaca bahsetmeye çalışacağız. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve sektöre bizimle profesyonel bir adım atın!

gayrimenkuldanışmanlığıeğitimi

Gayrimenkul Danışmanlarının Görevleri Nelerdir ?

Gayrimenkul danışmanları, tapu sicil müdürlüklerinde; satış, ipotek, miras yoluyla geçen mülkiyetlerle ilgili tüm işlemlere aracılık eder. Emlak alım satımı ile ilgili danışmanlık hizmeti verir. İlgili mevzuatları bilir ve ona göre çeşitli işleri yasalara uygun bir şekilde yerine getirir.

Noterlerde satış sözleşmesi yapılmasına yardımcı olarak, kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılması konusunda danışmanlık hizmeti verir. Seçenekler hazırlar ve karşılaştırılmalı örnekler sunarak karar verme aşamasına yardımcı olur. Müşterileri adına beyanname doldurur. Proje yapımında pazarlamayı kolaylaştırıcı önerilerde bulunur. Kooperatif kurulmasına yardımcı olup pazar araştırması yapar. Kooperatife arsa ve üye bulma konusunda çalışmalar yapar. Kiracı adaylarının ekonomik ve sosyal durumunu öğrenip mülk sahibine veya vekiline bilgi verir. Kira sözleşmesi hazırlar. Bütün bu sayılanları gayrimenkul danışmanları aldıkları eğitimlerle başarılı bir şekilde yerine getirirler. Eğitim almak, tüm bu yazılanları yasalara uygun bir şekilde yerine getirmek için oldukça önemli bir yere sahiptir. Herkes emlakçı ya da satıcı olabilir. Fakat, gayrimenkul danışmanı olmak için eğitimli ve bilgili olmanız gerekmektedir. Gayrimenkul dünyasında yaşanan son gelişmeleri takip etmeli ve tüm bunları aldığınız eğitimler ile meslek hayatınıza adapte etmelisiniz.

gayrimenkuldanışmanıgörevlerinelerdir

Danışmanlık Eğitimi Ne Kadar Sürüyor ?

Gayrimenkul danışmanlığı eğitimi, toplamda 120 saat civarında sürmektedir. MEB onaylı olan bu kurslarda aynı zamanda sertifika sahibi olarak, bu alanda uzmanlığınızı kanıtlamış olursunuz. Eğitimli bir şekilde sektöre adım atmak sizi daima bir adım öne taşıyacaktır. Fakat, unutulmaması gereken önemli bir nokta var! Sadece, aldığınız eğitim ile kendinizi sınırlandırmanız son derece yanlış olacaktır. Kendinizi geliştirmek için düzenli olarak yapılan eğitimlere katılarak, bilgilerinizi sürekli güncel tutmalısınız. RE/MAX Yıldız ofisinde düzenli olarak yapılan eğitimlere katılmalı ve kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz. Remax Yıldız ofisi uzman ekibi ile birlikte daima yanınızda olacak ve değerli gayrimenkul danışmanlığına dair değerli bilgileri aktarmaktan mutluluk duyacaktır.

gayrimenkuldanışmanlığıeğitimsüresi

Eğitim İçeriğinde Yer Alan Konu Başlıkları Nelerdir ?

 1. Emlakçılık Çeşitleri
 2. Emlakçılık Mesleği
 3. Ofisler ve Çalışma Prensiplerimiz
 4. İletişim, Davranış ve Reklam
 5. Temel Bilgiler
 6. Tapu ve Kadastro
 7. Tapu Sicili Tüzüğü
 8. Akitli İşlemler
 9. Akitsiz İşlemler
 10. Tüzel Kişiler
 11. Yabancı Uyruklu Gerçek Kişilerin Taşınmaz Edinimleri
 12. Emlakçılık Terimleri
 13. Kira
 14. Franchising
 15. Gayrimenkulde Vergi Uygulamaları
 16. Konut Finansman Sistemi (Mortgage)
 17. Gayrimenkul Değerlemesi
 18. Diğer Örnekler

Genel olarak eğitim içeriği yukarıdaki gibi olmaktadır. Bazı eğitimlerde birtakım farklılıklar görebilirsiniz. Eğitimlerin içeriği değişiklik gösterebilmekte ve buna göre konu başlıkları değişebilmektedir.

RE/MAX Yıldızın eğitimli gayrimenkul danışmanlarıyla, gayrimenkulünüz bize emanet. Her zaman size hizmet vermekten büyük mutluluk duyarız. Yıldız ofisiyle ilgili daha çok bilgi için ana sayfamıza bakabilirsiniz. Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere; gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul danışmanlarının görevleri ve Remax Yıldız farkı ile gayrimenkul danışmanlığı eğitiminden bahsettik. Sizde, Remax Yıldız ile eğitim alarak kendinizi bu alanda bir profesyonel olarak hazırlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular ve eğitim hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda, görüşmek dileğiyle.

 

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir