fbpx
Kendinize Yıldızlı bir gelecek kurmak için hazır mısınız ?

Başarılı Bir Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin 7 Öneri!

iyi-bir-gayrimenkul-danışmanı-olmak-için-7-öneri
Gayrimenkul Danışmanlığı

Başarılı Bir Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin 7 Öneri!

Gayrimenkul danışmanlığı yapmak için belirli prosedürleri bilmek ve araştırmacı olmak oldukça önemlidir. Tüm bunların yanında başarılı ve portföyü geniş olan bir danışmanlık ofisinin çatısı altında yer almak son derece önemlidir. Remax Yıldız gibi tecrübeli ekipten oluşan ve gayrimenkul sektörünü iyi tanıyan bir ekibin parçası olmak, sizi daima bir adım ileri taşıyacaktır.

Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Olunur ?

gayrimenkul-danışmanı-nasıl-olunur

Gayrimenkul danışmanı olmak için birtakım eğitimler almanız gerekmektedir. Zaten, bir emlakçı ile gayrimenkul danışmanı arasında ki fark burada ortaya çıkıyor. Gayrimenkul danışmanı, sürekli olarak bilgilerini güncellemeli ve yeniliklerden haberdar olmalıdır. Aynı zamanda öğrendiği yenilikleri, hayata geçirmesi de son derece önemlidir.

Gayrimenkul danışmanı olmak istediğinizde, profesyonel danışmanlık hizmeti veren; Remax Yıldız gibi ofislerden eğitim alabilirsiniz. Zorunlu eğitimler ile Remax Yıldız, sizi gayrimenkul danışmanlığı sektörüne hazırlar ve böylece sektöre bilinçli bir şekilde adım atmış olursunuz.

Gayrimenkul danışmanı olmak için herhangi bir üniversitede tam olarak meslek ile ilgili eğitim verilmiyor. Fakat, ileride gayrimenkul danışmanlığı üzerine bölümlerin açılması, çokta uzak görünmüyor.

Gayrimenkul Danışmanı Ne Kadar Kazanır ?

Gayrimenkul danışmanlarının kazançları bilgi ve birikimlerine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda karakteristik özellikleri de bu durumu etkilemektedir. Bir gayrimenkul danışmanı, araştırmacı ve meraklı bir karaktere sahip olmalı. Aksi takdirde başarılı olması ve kazançlarını arttırması pek olası değildir.

Ortalama olarak bir gayrimenkul danışmanı; 10.000 TL ile 25.000 TL arası kazanmaktadır. Daha fazla kazanmak, elbette mümkündür. Kazanç durumu, gayrimenkul danışmanının görev yaptığı bölgeye ve bilgi birikimine göre değişmektedir. Remax bünyesinde çalışan ve profesyonel olarak gayrimenkul danışmanlığı yapan kişilerin, kazançları çok daha yüksek olmaktadır.

Başarılı Bir Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin 7 Öneri

gayrimenkul-danışmanlığında-başarılı-olmak-için-7-öneri

Başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmanız için sizlere 7 önerimiz var! Lafı uzatmadan ve arayı çok fazla soğutmadan hemen önerilere geçelim 🙂

Kendinize Bir Rol Model Seçin

Sadece gayrimenkul sektörünü baz almamak gerekiyor. Her zaman, her sektörde başarılı olan ve işini yaparak sektörü domine eden inanlar vardır. Bu gayrimenkul sektörü için de geçerlidir. Kendinize bir rol model seçerek, o kişinin attığı doğru adımları örnek almalısınız. Yaptığı hatalardan ders çıkararak, başarılı olmak için çaba göstermelisiniz.

Her ne olursa olsun; pes etmemeniz gerekir ve daima ilerisini görmeye çalışarak, gayret göstermelisiniz. Durmadan, daima ileri!

Kendinizi Tanıyın

Başarılı olmanın büyük bir bölümü, kendinizi tanımaktan geçer. Hayatınızda neleri hedeflediğiniz doyuma ulaşmış hissediyorsunuz ? Sizi motive eden şeyler nedir ? gibi soruları kendinize sorup, cevaplamaya başladığınızda, bu durum başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmanızda önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Sizin için başarı; bir müşteri ile görüşüp, iş bağlayabilmek mi ? ya da portföyünüzü çok daha fazla büyüterek, ağınızı genişletmekten mi geçiyor ?

Yaptığınız İşe Saygı Duyun

İşinize duyduğunuz saygı, sizi motive eder. Aynı zamanda kendi işinize ne kadar saygı duyarsanız, çevrenizde o derece saygı gösterecektir. Böylece, yaptığınız işi değerli kılmış olacaksınız ve öz veriyle, motive olmuş bir şekilde çalışmaya devam edeceksiniz.

İyi Bir Dinleyici Olun

Müşterilerinizin isteklerini olabildiğince iyi anlamak, hem sizi mutlu eder hemde karşı tarafı. Fakat, istekleri dinlemeyip kafanıza göre yol almaya çalışırsanız, bu sizi uzun vadede olumsuz etkileyecektir. Mutlu müşteriler yaratmak, gayrimenkul danışmanlığı meslek hayatınızda, basmakları daha hızlı tırmanmanızda önemli bir yere sahiptir.

Araştırmacı Olun

Bir gayrimenkul danışmanı, işi gereği araştırmacı olmak zorundadır. Araştırmacı olmanız, yeni müşteriler ve fırsatlar demektir. Çevrenizi iyi tanıyarak, insanlarla iletişim halinde olmanız fırsatları ayağınıza getirebilir.

Teknolojinin Gücünden Yararlanın

Günümüzde, teknolojinin gücünü inkar etmek ve önemsememek büyük bir hatadır. Bir gayrimenkul danışmanı; e-mail pazarlama, reklamlar ve sosyal medyanın gücünden yararlandığı takdirde, satış yapma olasılığı her zaman daha fazla olacaktır. O halde; teknolojiye odaklanmak ve stratejiler geliştirmek için kolları sıvamalısınız!  Satış = Mutluluk 🙂

İlham Alacağınız Kaynakları Bulun

Bir kitap ya da film olabilir. Gayrimenkul danışmanlığı büyük rekabetin yaşandığı bir sektördür. Sektörde motive olmak ve enerjinizi sürekli yüksek tutmanız son derece önemlidir. İşte tam bu noktada sizi motive edecek bir şeyler bulmanız gerekir.


Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere; başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için önerilerden bahsettik. Remax Yıldız ile sizde gayrimenkul danışmanı olabilir ve hayatınıza yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. . Sağlıkla kalın!

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir